Aneta Langerová – Křest desky Jsem – Hard Rock Café 4.12.2009

18. srpna 2010 v 17:43 | Terez © 2010 |  Hudba
   V pátek 4. prosince jsem se vydala na další z mých výletů za hudbou Anety Langerové, tentokrát do pražského Hard Rock Café, kde se odehrával nejen mnou očekávaný křest alba Jsem, vydaného necelý měsíc předtím.

   Vstup byl zvolen na rovných 0,- Kč, tudíž jediným způsobem, jak si zajistit vstupenku včas byla registrace na Anetiných webových stránkách. Mně i mým kamarádům se to naštěstí podařilo včas, a tak jsme už od nějakých 18 hodin stepovali pouhých pár metrů od Staroměstského náměstí, tedy v místě, kde se tento poměrně dobře známý hudební klub nalézal. Venku panovala přátelská, optimistická nálada, ostatně jako na všech akcích. Občas jsme zavtipkovali i s přítomnými pány od Security, byli jsme zároveň svědky malého dobrodružství, když přímo vedle nás začala rvačka a zanedlouho i smykem brzdilo policejní auto =). Později jsme se dozvěděli, že šlo o zadržení kapesního zloděje.
   Zkrátka a dobře, čas rychle utekl a my už brzy hlásili u vchodu svá jména a byli jsme vpouštěni dovnitř. Tam jako by nás všechen smích přešel. Osobně jsem byla v Hard Rock Café poprvé, a tak jsem byla mírně (no vlastně dost =D) zděšena jeho vnitřním provedením.
Před podiem byl totiž po celé šířce půlkruhový bar, který dělil celé publikum od interpretů zde vystupujících. Pro nás, co jsme zvyklí pohybovat se v prvních řadách, a být tak v podstatě součástí samotného vystoupení, naprosto nemyslitelná situace a výjev jak "ze zlého snu". Zpětně se tomu už směji, ale v tu chvíli jsme byli všichni do jednoho vyvedeni z míry =). Rozhodně tím nechci snižovat kvality tohoto baru, musí být skvělé jít si tam jen tak posedět k živé hudbě, ale Aneta už přece jen svoje publikum detailně zná, a tak to beru jako pochybení z její strany a špatně zvolený prostor. Přibližně první stovka věrných byla na místě, popíjela drinky, když se začali "přiloudávat" i ostatní diváci. Hard Rock Café je několika poschoďový klub, nad podiem jsou ještě dvě patra, ze kterých je možné sledovat celé dění v přízemí. Nevím, jestli příčinou bylo tak malé vstupné nebo povedená deska, každopádně klub se do začátku koncertu naplnil k prasknutí, lidé stáli ve všech patrech, na schodech a téměř až ke dveřím.
   Vystoupení odstartovalo krátce po osmé hodině a to hned novým songem s názvem Amor. Následoval "staronový" Skvělej nápad, tedy píseň z prvního alba, která měla už několik koncertních verzí. Když se playlist, kde se střídaly songy ze všech tří desek, přehoupl těsně za první polovinu, došlo k samotnému křtu. Toho se ujal známý fotograf Jan Saudek, jehož umělecké výtvory, módu ani humor absolutně nechápu. Křtu, který byl spáchán Vincentkou, se zúčastnili i spoluautoři desky jako Filip Horáček, Michal Hrůza, Tomáš Klus, producent Martin Ledvina. Speciálním hostem a zároveň překvapením pro samotnou Anetu, byla herečka Eva Holubová. Ta nepřišla s prázdnou, přečetla do mikrofonu dopis, ve kterém přál Anetě hodně štěstí s deskou Václav H. Každému v sále okamžitě došlo, že tím Václavem H. je bývalý prezident Havel, se kterým Aneta již několikrát spolupracovala, například na projektech od Světlušky. Koncert pokračoval pěticí nových songů, jedním z nich bylo Stačilo říct. Při této písni jsme měli pro Anet menší překvapení. Měli jsme mezi sebou rozdané čtvrtky s částmi textu této písně, které jsme postupně zvedali ve chvíli, kdy Anet příslušný text zpívala. Sice kulila oči, ale zmást se nenechala a dokončila píseň bez problémů =). Celkový playlist čítal 21 písní, z toho tři přídavky. Po úplném konci však zvukaři do reproduktorů pustili ještě malý bonus v podobně zremixované písně Němá, která pochází z alba Dotyk.
   Pro některé koncem koncertu večer teprve začínal, z vyprávění jsem slyšela, že zábava pokračovala až do brzkých ranních hodin. Kromě Tomáše Kluse se ze známých osobností kolem baru potuloval také další Anetin kamarád Marek Ztracený. Z toho, co se dělo kolem půlnoci, jsem nic neshledala důležitým a nebo publikovatelný =D Kdyby chudáci novináři věděli, jak je Aneta "plachý introvert" =D.
    Celkově byl koncert jako takový určitě nejlepší, který na kterém jsem kdy měla tu čest být, mínus ukládám špatné volbě lokálu, jak jsem se už zmínila na začátku a taky trochu Anetě osobně a to především proto, že po skončení koncertu byla dlouhou dobu zalezlá u VIP baru, kam obyčejní smrtelníci nesměli. A ti obyčejní, kteří měli k dispozici protekci, jako třeba já
( =D) se zase nechtěli vnucovat. Každopádně u koncertu, jako je právě křes nové desky, bych předpokládala, že by Anetu nezabilo, kdyby půl hodiny věnovala svým fanouškům, kteří se s ní chtěli vyfotit. No kdy se mi zase podaří, že budeme mít ve stejný den obě na hlavě téměř totožný klobouk? =D =D
    Celé odpoledne, večer a noc pro mě byla díky přítomnosti všech skvělých lidí, které jsem poznala především prostřednictvím Anety, naprosto nezapomenutelný a už teď se těším na Aneta Tour 2010 =).  
s Ledvinou
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama