Hudba trochu jinak

29. srpna 2010 v 21:54 | Terez © 2010 |  Private (show)
Tentokrát se nestrhám jen proto, abych byla originální a klidně si to přiznám. Klidně sem napíšu tu ohranou frázi, přestože se snažím jim všemožně vyhýbat.... Bez hudby nežiju!
Je to znatelné už ze záhlaví.... No music = no life.... A mí přátelé ví, že je téměř nemožné spatřit mě bez sluchátek :)

Když řeknu, že HUDBA je mým koníčkem, neznamená to, že hraji na nějaký nástroj nebo dokonce zpívám. Znamená to, že hudbou žiju... Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. Ale hudba je přece jen o něco méně časově i finančně náročná než jakýkoliv domácí mazlíček =D.

Často jen tak poslouchám a přemýšlím o tom, jak vyřeším nějaký problém, těžkou životní situaci... Už jste si taky všimli, že za tónů hudby je všechno jednodušší? :D Když se v romantickém filmu koukáte, jak mladý muž vyznává své dívce lásku, padli byste (spíš padlY :D) mu k nohám? Ale jistě, protože přece hraje hudba. Krásná, pomalá, romantická... Vyznání jako takové by znělo spíš směšně.

Jedna mladá slečna mě kdysi zasvětila do projektu o tom, jak hudba ovlivňuje vnímání obrazu. Její myšlenku bych si dovolila ještě trochu rozšířit. Ovlivňuje totiž nejen to. Má vliv na vaši náladu. To, jak se cítíte, chováte, jaká děláte rozhodnutí.
Jaké by to asi bylo, kdyby všude na ulicích prostě volně hrála hudba? :) Kdybych někomu šla vyznat lásku, pustila bych k tomu patřičnou hudbu, kdybych šla někomu třeba vynadat, tak pravděpodobně nějakou dramatickou...

Hudba pomáhá k vyjádření jakéhokoliv vzkazu a v dnešním světě je TOLIK interpretů, melodií i textů, že cokoliv budete chtít komukoliv říci, najděte vhodný text kupříkladu na YT a pošlete mu raději odkaz :) A uvidíte, že výsledek bude mnohem lepší, než když budete komunikovat třeba přes smsky ;)

Odpusťe trošku jiný pohled na hudbu jako takovou. O stylech, textech a samotných interpretech je toho dost, co povídat, a já si to časem určitě nenechám pro sebe ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lenik6277 lenik6277 | Web | 30. srpna 2010 v 9:40 | Reagovat

Pěkně napsané. Zajímavá myšlenka s tím posíláním odkazů ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama