Duben 2011

Mýtus moderní doby

27. dubna 2011 v 22:32 | Terez © 2011 |  Private (show)
Lže, vymýšlí si, předstírá, snaží se být středem pozornosti a stále něčím výjimečná... Za takovou jsme ji měli. Slečnu P., naši spolužačku, která před pár lety přistoupila k nám do třídy. Pak jsme přišli na to, že je nemocná. Chudinka... Není to vtip, je to mýtománie. Existující psychická porucha, ne můj výmysl.

Perpetuum mobile

13. dubna 2011 v 20:00 | Terez © 2011 |  Private (show)
Jedna kamarádka, velká milovnice citátů Henryho Forda, nedávno prohlásila: "Nikdy nebude vynalezen systém, který by zcela odstranil nutnost pracovat" a já si okamžitě vzpomněla na dobu, kdy jsem chodila asi tak do sedmé třídy. Společně s jednou mojí spolužačkou, která v té době snila o tom, že bude ředitelkou Temelína, ačkoliv pro takto vytyčený cíl sama neměla rozumné vysvětlení, jsmě byly pevně přesvědčeny, že něčeho takového, co bude pracovat za nás, docílíme.

Exkluzivně! Pekelná pravda!

9. dubna 2011 v 13:58 | Terez © 2011 |  Faceblog...aneb co se nevejde do statusu
Bylo nebylo, před mnoha, mnoha a ještě jednou mnoha lety ... no co si budeme nalhávat, vypadalo to tu skoro jako dnes. Abych byla přesnější, byla to doba, kdy můj praprapraprapraprapradědeček čůral do plenek. Tahle ta generace našich prapraprapraprapraprarodičů, ta byla tak moc zlobivá, že se s tim muselo něc dělat. Mlátit to klackem hlava nehlava, to nešlo, protože v tu dobu už existovaly organizace na ochranu dětských práv, a tak si rodiče našich prapraprapraprapraprarodičů museli najít jiný způsob, jak donutit své ratolesti k poslušnosti. Jednoho krásného deštivého dne sešli všichni tátové a celé odpoledne se v jeskyni dohadovali (podle některých zdrojů právě tato sešlost byla inspirací pro vznik dnešního parlamentu), jak že budou danou situaci řešit.
Aby měli čím donutit děti k poslušnosti, vymysleli si Peklo. Místo, kam je odnese zlý čert, pokud budou zlobit. No a protože děti neměli tetičku Wiki ani strýčka Gůgla, neměli nejmenší tušení, že je to prachsprostá lež.
Od té doby se každý rok na začátku prosincě tátové převlíkají za čerty a Mikuláše, doma to před manželkou svedou na obnovování věrohodnosti existence pekla, přestože všichni ví, že se jdou prostě jen zbořit s partou přátel a zavzpomínat na dětská léta.

Děti, nevěřte tomu. Pokud vám táta vyhrožuje peklem, je to jenom známka jeho zastydlý puberty...

Day 04 - první koncert

6. dubna 2011 v 12:33 | Terez © 2011 |  Song na dnešní večer
Ne, sorry. Vážně nejsem schopná si vzpomenout, jakého umělce jsem slyšela naživo jako prvního. A tak jsem nucena se trochu opakovat. Trošku si zadání upravím na první koncert, na kterém jsem byla bez rodičů :). A tak se u Day 04 - song by the first artist/band you saw live vracím k Anetě Langerové :).