Mýtus moderní doby

27. dubna 2011 v 22:32 | Terez © 2011 |  Private (show)
Lže, vymýšlí si, předstírá, snaží se být středem pozornosti a stále něčím výjimečná... Za takovou jsme ji měli. Slečnu P., naši spolužačku, která před pár lety přistoupila k nám do třídy. Pak jsme přišli na to, že je nemocná. Chudinka... Není to vtip, je to mýtománie. Existující psychická porucha, ne můj výmysl.

Před několika lety například jakási žena v Německu nahlásila zmizení svých dvou dětí. Bylo po nich vyhlášeno pátrání, načež sousedi dotyčné ženy ohlásili na policii, že žádné děti nemá, přestože její byt vybavený hračkami, oblečením či prostorami pro hraní nasvědčoval opaku. Žena byla nemocná chorobnou lhavostí (kdo mi nevěří, ať si to vygůgluje).
Takže slečna P. je nemocná, měla bych ji vlastně litovat. Ale nejde to, protože mi ublížila! V době, kdy jsme ji ještě neměli prokouknutou, nám všem slíbila poukázky na 10 000,- do Horse Feathers, kde pracoval její, dost pravděpodobně smyšlený, přítel. Byli jsme děti, věřili jsme jí! … Děsivá vzpomínka... Ach, jak já tehdy toužila po oblečení HF....
Nedávno jsme v záchvatu chorobné upřímnosti na toto téma přímo s P. hodili řeč. Trochu nás zarazilo, že o tom ví. Prý se to naučila od svého přítele. Když jsme pak zjistili, že je to ten, co fetoval, odjel na léčení do Německa, kam za ním P. jezdila, přičemž musela utíkat z baráku a byla mezinárodně hledaná, došlo nám, že ona vůbec neví o tom, že je mýtomanka. To, že to ví, byl jen další mýtus.
Necháme ztrácet a znovu nacházet peněženky, vozit na školní výlety litry a litry nikdy nenalezeného alkoholu, nic nenamítáme proti předstíraným telefonátům, na její: "Achjo" trpělivě reagujeme: "Copak?" přestože víme, že prostě nemůže říct něco jinýho než: "To je osobní..." … Jsme vskutku dobří přátelé, dokonce jí ani nezávidíme to, že létala balónem, řídila tank a zkoušela bungee jumping. Respektujeme příznaky její nemoci stejně tak, jako ona respektuje to, že z ní máme srandu. Inu, holt vzájemná tolerance je klíčem k úspěšnému přátelství... No, přátelství... co si budeme povídat, v nouzi by se na slečnu P. chtěl spoléhat jen málokdo...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady Ettel Lady Ettel | Web | 5. května 2011 v 22:20 | Reagovat

Někteří lidé bez lhaní nedokážou říct..věřím, že to může být i nemoc..mohlo by se na ni i umírat...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama