Literární soutěž aneb Křišťálový globus

16. května 2012 v 20:47 | Terez © 2012 |  Private (show)
Po dlouhých letech jako by nadešel den, kdy mé ego mělo být uspokojeno. Jak jsem se dozvěděla při studování filozofie na maturitní zkoušku, Schopenhauer kdysi řekl: "Tento svět je ten nejhorší ze všech. Neboť splněná přání vedou buď k novému chtění, nebo k nudě." A tak si prostě jednou říkám, proč mi jako třetí místo není dost dobré...


Totiž, před týdny a týdny jsem se zmínila (zde klikni pro důkaz, bod třetí), že jsem své pisálkovské pokusy velmi troufale poslala do jakési literární soutěže, což mi pravděpodobně mělo přinést nehynoucí slávu a celosvětové uznání. Přineslo mi to vlastně "jen" balík o velikosti krabice od bot a v něm věcné ceny. Nemohlo mě nenapadnout, že tahle krabice byla vlastně původně adresována Davidu Rathovi a mých že mělo být těch 7 milionů... Nicméně i tak mi jakési skleněné těžítko s nápisem: 3.místo - Hořovice Václava Hraběte udělalo radost. Je to víceúčelový předmět, kromě těžítka se dá využít také jako koule na věštění budoucnosti nebo GPS navigace pro letadla, neboť jsou na ní zřetelně vidět obrysy všech světadílů. Skromně jsem si jí pojmenovala Křišťálový glóbus a vystavila na poličku nad postelí, hned vedle sbírky zapalovačů a podepsané fotky Silvany Nötzli (florbalistka švýcarské reprezentace).

Inu, jak jsem již předesílala v tom výše zmíněném příspěvku, nemohla jsem tu povídku zveřejnit, a tak se na ni můžete podívat teď. Abych přiznala barvu, ta povídka se neumístila, třetí místo jsem získala v publicistice za životopis Mileny Jesenské. A ten jestli Vás zajímá, doražte na obhajobu mé seminární práce ve středu 23.května v budově Gymnázia Rokycany. Doufám, že nemusím připomínat, že tohle byl vtip. Díky za pochopení.

Skrytá mezi řádky
Už jsem to doma nemohla vydržet. Sama mezi čtyřmi stěnami a to ticho mi jen našeptávalo, že to nemám dělat, nebo toho budu litovat. Byl to přece jeho byt, bylo by hloupé myslet si, že ty holé zdi budou na mé straně.
Zavolala jsem Lence, nejen proto, že ona byla jediná, která všechno věděla a zaručeně mi pokaždé dokázala znovu vlít energii, sílu a odhodlání do žil, ale hlavně proto, že to byla ona, kdo mě přesvědčil, abych si to nenechala dál líbit. Byla to ona, kdo mi připomněl, jak jsme už před mnoha a mnoha lety chodívaly na kávu a na víno, stěžovaly si při tom na nedostatek chlapů a plánovaly si, jak by nám stačil jakýkoliv, nemusel by být dokonalý, protože bychom si ho už samy vycvičily.
"Ty máš takové štěstí, že máš Martina...," vzpomínám, jak jsme o pár let později seděly v té samé kavárně a Lenka mi tam brečela, protože si toho svého prince vychovala tak, že ji okradl o poslední stovku a utekl za jinou. Tehdy jsem za Martina byla opravdu ráda a ani ve snu by mě nenapadlo, že jednou budu litovat, že už mi taky dávno neutekl.
Když jsem tentokrát vcházela do té "naší" kavárny, musela jsem se zamyslet, jestli nám náhodou nepřináší smůlu a jestli bychom náhodou neměly změnit podnik. Ale než jsem stihla tuhle myšlenku rozvinout, přistoupila ke mně z boku Lenka a chytla mě za paži. S bolestivým zasyčením jsem se k ní otočila, zatímco ona už mi vyhrnovala rukáv a v očích se jí zableskla zlost, když viděla tu modřinu. Podívala se na mě a zkusila mě povzbudit: "Teď už tomu bude konec, všechno bude zase jako dřív, uvidíš..."
To Lenka mi dodala to správné odhodlání k tomu, abych se vymanila z věčného bití a ponižování, které jsem poslední rok nucena doma podstupovat.

Žena sklánějící se nad počítačem poprvé odhlédla, aby zformulovala myšlenku a správně poskládala slova v další věty. Doteď jí to šlo jako po másle a tuší, že bude se svou další povídkou brzy hotova.
Její přemítání nad tím, do kdy bude v tisku, pokud ji pošle ještě ten večer, přeruší zvuk, který jí na okamžik zastaví srdce. Zaposlouchá se, aby se přesvědčila, že slyšela správně, a krev jí teď pulsuje v hlavě tak, že nic jiného neslyší. Bylo to klapnutí dveří, v tom si je jistá. Další hlasité rány už nedaly pochyb o tom, kdo právě vešel.
"Jak je to možné? Vždyť jsou teprve tři!" běží jí rychle hlavou, i když je vlastně jedno, z jakého důvodu je "princ" Martin doma dřív než obvykle. Rovnice žádný oběd na stole = trest platí stejně v jednu jako v pět.
Nepanikaří, nesnaží se utéct... Slyší kroky, stále hlasitější, jak se přibližují k její pracovně. Už ví, že je to zbytečné. Nesnaží se vymyšlet si výmluvu, ví, že nemá ani cenu zkusit ho obměkčit... Muž, jež býval kdysi mužem jejího srdce, vysněným partnerem, právě vešel do pokoje. Blíží se k ní a ona myslí jen na to, že její povídka bude muset počkat... Obličej zarudlý vztekem, oči lesklé od alkoholu, bradu zarostlou několikadenním strništěm. Býval tak hezký. Tak milý a nevinný, když se omlouval a tvrdil, jak ji miluje. Něco říká, ale ona ho nevnímá. Jen vidí jeho tvář a přemýšlí, jestli tomuhle mohla zabránit. Někdy kdysi dávno, na počátku toho všeho... .Její klid ho rozzuřil ještě víc, udělal dva rychlé kroky, napřáhl se a ...temno.
Nespočítala by, kolikrát už měla ve své hlavě temno. Její tělo by muselo spočítat rány. Mozek jako by tyhle vzpomínky vytěsňoval a nechtěl ji s nimi zatěžovat. Venku už je tma a ona si sedá zpět ke svému počítači. Teď už ví, že povídku dokončí ještě ten večer. Prsty se jí míhají po klávesnici jako zběsilé.
"Svou hrdinku musím zachránit ještě dnes, však lidé mají rádi happy-end, ne?" říká si ve chvíli, kdy jí na kraj stolu ukapne krev z roztrženého obočí. Jako by jí chtěla naznačit, že by se neměla schovávat mezi řádky a sebrat odvahu. Žena jí však nevěnuje pozornost a pokračuje v psaní své tiché zpovědi. V tu chvíli ještě netuší, že se zpovídá příliš tiše a že se na rozdíl od své hrdinky záchrany už nedočká...


Věnováno památce Simony Monyové, která nás naučila, že k životu jde přistupovat s humorem, i když zrovna veselý není.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 **Mishell** **Mishell** | 20. května 2012 v 14:04 | Reagovat

přečti
si tuto zprávu, která Ti byla poslána pro štěstí. Originál je uložen u
ženy z Anglie a obletěl devětkrát celý svět. Nyní bylo štěstí posláno
Tobě. Získáš štěstí do několika dnů po obdržení této zprávy, ale musíš
ji poslat dále. Nejde o žádný vtip, poštou Ti přijde štěstí!Pošli tento
dopis lidem, o kterých si myslíš, že štěstí potřebují a Ty jim ho
přeješ. Štěstí se nedá koupit. Odeslání toh...oto dopisu neodkládej.
Voják Falf po odeslání 20 kopií vyhrál 20 milionů dolarů.Paní Dosová
poprosila sekretářku, aby jej 20x okopírovala a za několik dní vyhrála
20 tisíc dolarůJana Dolanová dostala tento dopis, 20x jej okopírovala,
ale zapomněla jej poslat. Ztratila práci, ale jakmile kopie poslala,
získala ješte lepší práci, než měla. Pavel Bura, který dopis vyhodil za
několik dní zemřel, přerušil řetězec a nevěřil v jeho moc. Proto prosím
odešli tento dopis ve 20 kopiích a uvidíš, co se stane po 4 dnech. Dnes
okolo 00:00 se Tvojí největší lásce bude o Tobě zdát a uvědomí si, že Tě
miluje. Pokud to nepošleš 10 lidem do 1 hodiny, čekají Tě problémy v
lásce. Pokud to budeš ignorovat, bude Tě Tvá láska nenávidět a Ty budeš
mít 4000 dní smůlu. Jestli to pošleš, po čtyřech dnech od někoho
uslyšíš, že Tě opravdu miluje!!! Když přerušíš tenhle řetěz, budeš mít
navždy smůlu, takže to pošli 20 lidem

2 holcicky-jsou-kocicky holcicky-jsou-kocicky | 29. května 2012 v 18:30 | Reagovat

Ježiši no teda to je hruza děs udělej nám všem radost a nepiš sem takové kraviny jako tento článek a ostatní jo??děkuji ;-)

3 esterynka kočiči micinka esterynka kočiči micinka | 29. května 2012 v 18:33 | Reagovat

[2]:jo to máš pradu ale nějaká články tu jsou dobrě no ale tenhle se nevydařil jako jiný tvoje texty :-D

4 ArleneOxiva ArleneOxiva | E-mail | 23. července 2017 v 2:09 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

5 FlossieJoime FlossieJoime | E-mail | 25. července 2017 v 16:04 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

6 AaauceZen AaauceZen | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 10:53 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

http://segwayverona.com/

7 Dol33larMog Dol33larMog | E-mail | 12. srpna 2017 v 22:46 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#YNhwyY18h6>
<img>http://0.00000007.ru/3#Cc8GSbV1YW</img>
</a>
------------------------
Неизменно огромное количество socks и proxy серверов online
на сегодняшний день: 33557 IP в 198 странах мира
<b>Высокая анонимность - мы гарантируем, что все наши прокси сервера абсолютно анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и абсолютно всех соединений без применения VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Спрятать или поменять ваш IP можно 2-я кликами мышки.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ дешевые расценки на анлимитный доступ при самом высоком качестве
Наше правило - больше приобретаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при истечении времени действия аккуанта.
ICQ бот на всех без исключения тарифных планах!
<b>Профессиональная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что нужно для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#3eE0UundaX>Vip proxy</a>
__________
kinozal tv обход блокировки
вход +на русдосуг +в обход блокировки
купить http прокси
эрго прокси

8 Avito777Psymn Avito777Psymn | E-mail | 15. srpna 2017 v 21:47 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам надо  конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

подам бесплатное объявление +на авито
авито бесплатные объявления
авито бесплатные объявления авто +с пробегом
авито краснодар
авито купить детские вещи пакетом

9 GeorgeSuive GeorgeSuive | E-mail | Web | 24. srpna 2017 v 2:59 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>mlm книга, сетевой маркетинг работа на дому в интернете</a>

10 Avito321Dut Avito321Dut | E-mail | 28. září 2017 v 15:55 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам нужны определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

авито оренбург дам в долг деньги
просят вернуть деньги за товар на авито
удаление аккаунта avito
купить на авито в москве кроссовки нью баланс в москве
пополнение кошелька авито это

12 ElvaGsz ElvaGsz | E-mail | Web | 16. listopadu 2017 v 1:24 | Reagovat

Hey guys!!!
designs and builds specialty lines of lead oxide production equipment, material handling systems, battery related process machinery, parts, and accessories for the battery, pigment, glass, and chemical industries.  http://techbasys.com offers technical application and engineering services to help the customer acheive maximum benefit from their equipment and manufacturing processes.

13 CanadaCes CanadaCes | E-mail | Web | 16. března 2018 v 0:23 | Reagovat

My spouse and I stumbled over here from a different page and thought I should check things out. I like what I see so now i am following you. Look forward to looking into your web page again.

24 hour pharmacy
<a href=http://canadianpharmacycubarx.com/#>safe canadian online pharmacies</a>
prescription drug cost
<a href="http://canadianpharmacycubarx.com/#">canada drugs</a>

14 CanadianBip CanadianBip | E-mail | Web | 16. března 2018 v 20:50 | Reagovat

I every time emailed this weblog post page to all my contacts, for the reason that if like to read it then my links will too.
discount prescription drug
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/#>canadian pharmacies online</a>
prescription drugs without prior prescription <a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/#">canadian pharmacies that ship to us</a>

15 DarrellInsit DarrellInsit | E-mail | Web | 18. března 2018 v 18:12 | Reagovat

Hello! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several weeks of hard work due to no data backup. Do you have any methods to protect against hackers?
<a href=http://howtobuybitcoinshelp.com/>bitcoin trading hours</a>
<a href="http://howtobuybitcoinshelp.com/">how do you buy bitcoins</a>

16 canada online pharmacies canada online pharmacies | E-mail | Web | 1. dubna 2018 v 1:40 | Reagovat

My brother recommended I might like this web site. He was entirely right. This post truly made my day. You can not imagine simply how much time I had spent for this information! Thanks!

17 NicolasGramp NicolasGramp | E-mail | 30. dubna 2018 v 19:11 | Reagovat

ranitidine <a href="http://g5gab8b8b8b8.com/">ranitidine</a>

18 NicolasGramp NicolasGramp | E-mail | 2. května 2018 v 17:12 | Reagovat

Buy Essay Canada <a href="https://clixads.us/go/?go=http://buyessay2017.com/canada ">Essay Writing Service in Canada</a>

19 NicolasGramp NicolasGramp | E-mail | Web | 9. července 2018 v 16:23 | Reagovat

naprosyn 500 mg <a href="http://naproxen-500-mg.com">naprosyn 500 mg</a>

naproxen 500

20 NicolasGramp NicolasGramp | E-mail | Web | 9. července 2018 v 19:13 | Reagovat

naproxen 250 mg <a href="http://naproxen-500-mg.com">naproxen 500</a>

naproxen 250 mg

21 NicolasGramp NicolasGramp | E-mail | Web | 9. července 2018 v 19:55 | Reagovat

naproxen 500 mg tablets <a href="http://naproxen-500-mg.com">naprosyn 500 mg</a>

naproxen 250 mg

22 NicolasGramp NicolasGramp | E-mail | Web | 9. července 2018 v 20:36 | Reagovat

naprosyn 500 mg <a href="http://naproxen-500-mg.com">naproxen 500mg</a>

naproxen 500 mg tablets

23 NicolasGramp NicolasGramp | E-mail | Web | 9. července 2018 v 21:15 | Reagovat

naproxen 500 <a href="http://naproxen-500-mg.com">naproxen 250 mg</a>

naproxen 250 mg

24 NicolasGramp NicolasGramp | E-mail | Web | 9. července 2018 v 21:54 | Reagovat

naproxen 500 mg tablets <a href="http://naproxen-500-mg.com">naprosyn 500 mg</a>

naproxen 500

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama